Laboratorium Ochrony Środowiska

Zachęcamy do skorzystania z możliwości odbycia stażu w Laboratorium Ochrony Środowiska w firmie ECO Logistyka Sp. z o.o.

dokument ico

Udział dr inż. Iwony Kłosok-Bazan w COP24

Pani dr inż. Iwona Kłosok-Bazan, 14 grudnia 2018, wzięła udział w panelu dyskusyjnym, w ramach 24 sesji Konferencji Stron Konwencji ONZ ds. Zmian Klimatu w Katowicach, wygłaszając referat dotyczący nowoczesnych technologii i innowacji stosowanych w oczyszczaniu wód ściekowych.

Z rąk Zastępcy Dyrektora Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, Pani Małgorzaty Boguckiej-Szymalskiej, z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej otrzymała serdeczne podziękowanie za udział w panelu.

Future Female Leader in Product Supply

Zapraszamy studentki do wzięcia udziału w Future Female Leader in Product Supply w Warszawie w Fabryce Pampers organizowanym przez Procter & Gamble Dwudniowe spotkanie odbędzie się 17-18 stycznia 2019 - start o godz. 9:00.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą stażu.

dokument ico

Jeżów Sudecki, Zakład Szybowcowy „Jeżów”

Dnia 5 grudnia studenci kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka wraz z opiekunem dr inż. Mirosławem Kabacińskim udali się do Jeżowa Sudeckiego do Zakładu Szybowcowego „Jeżów”. W trakcie wycieczki studenci mieli okazję poznać bogatą historię zakładu, który nieprzerwanie pracuje od 1928 r., założonego przez m.in. Edmunda Schneidera, konstruktora szybowca Grunau Baby (dziecko Jeżowa) zbudowanego i oblatanego w 1931 r. Wyprodukowano ponad 6000 tych szybowców na całym świecie (w różnych wariantach – Baby 2, 3 i 4) – jak dotąd jest najliczniej produkowanym szybowcem w dziejach lotnictwa. Miłośnicy tych szybowców na całym świecie spotykają się na zlotach (także w Polsce) i utrzymują je w stanie zdatności do lotu – są to proste konstrukcje, łatwe w pilotażu.

Czytaj więcej...

Uczniowie z raciborskiego „Mechanika” na Wydziale Mechanicznym

W dniu 13.12.2018 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej gościli uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

WM uczniowie 2018 12 13 5501 640x360

Wizyta uczniów była związana z Patronatem Wydziału Mechanicznego nad klasami o specjalności technik mechanik, które prowadzone są w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”. Uczniowie rozpoczęli swoją wizytę od krótkiego przywitania przez Dziekana Wydziału Mechanicznego Pana Prof. dr hab. inż. Janusza Pospolitę oraz dr hab. inż. Krzysztofa Żaka w auli budynku Łącznik w krótkim wykładzie dziekan przybliżył możliwości studiowania na naszej uczelni.

Czytaj więcej...