Konkurs Ministra Rozwoju

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju za najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji. Założeniem Konkursu jest stworzenie motywacji w postaci Nagród Ministra do ciągłych prac twórczych nad opracowywaniem nowych rozwiązań wspierających rozwój dziedziny geoinformacji.

W ramach postępowania konkursowego przyznawane są, odpowiednio do rodzaju zgłoszonej pracy lub innowacyjnego rozwiązania, nagrody w postaci statuetek.

Do Konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju zgłaszane mogą być:

  • prace dyplomowe, rozprawy doktorskie - obronione w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku;
  • publikacje, w postaci druków zwartych, które ukazały się w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody;
  • innowacyjne rozwiązania – wdrożone i funkcjonujące na rynku urządzenia, produkty, metody lub procesy technologiczne, które zostały wdrożone i nie upłynęło więcej niż 3 lata od rozpoczęcia ich użytkowania.

Wskazać należy, że wszelkie informacje dotyczące przedmiotowego Konkursu zawarte zostały w Zarządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 5 października br. w sprawie powołania Zespołu do oceny prac dyplomowych, rozpraw doktorskich, publikacji oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie geoinformacji w Konkursie o Nagrodę Ministra Rozwoju, ustalenia Regulaminu Pracy tego Zespołu oraz Regulaminu Konkursu (Dz. Urz. Min. Roz. poz. 35). Wzory wniosków oraz niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej Rozwoju.

Zachęcam do składania wniosków oraz zainteresowania Konkursem wszystkich tych, których osiągnięcia zasługują na wyróżnienie.

Z poważaniem, Lidia Wyszomirska

Uroczyste pożegnanie prof. Ulbricha

W poniedziałek 5 października 2020 roku, w sali Senatu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Dziekańskiej Wydziału Mechanicznego i Rady Naukowej dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka związane z zakończeniem pracy naukowo-dydaktycznej przez prof. dr hab. inż. Romana Ulbricha - wieloletniego Kierownika Katedry Inżynierii Środowiska.

W uroczystości udział wzięli Rektor Naszej Uczelni profesor Marcin Lorenc, Prorektor ds. nauki i rozwoju profesor Grzegorz Królczyk, Dziekan Wydziału Mechanicznego profesor Grzegorz Robak i Prodziekani Wydziału Mechanicznego, współpracownicy Katedry Inżynierii Procesowej i Środowiska oraz przedstawiciele społeczności Wydziału.

Czytaj więcej...

Kurs spawacza

Zapraszamy studentów kierunku MiBM do wzięcia udziału w kursie spawania blach spoinami pachwinowymi metodami 111, 135. Program kursu przygotowuje uczestników do egzaminu kwalifikacyjnego spawacza blach spoinami pachwinowymi metodą 111 (MMA) i/lub 135 (MAG). Jest zgodny z aktualnymi wytycznymi w zakresie szkolenia i egzaminowania spawaczy pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

Rekrutacja trwa do 31 października 2020r.

Szczegółowe informacje: dr hab. inż. Joanna Małecka, pokój. B-216, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy 😉

Obowiązkowe zapisy na lektoraty z języków obcych

Etap II – wybór grup zajęciowych

Termin dodatkowy: 2 października 2020, godz. 7.00 – 4 października 2020, godz. 22.00

Dotyczy studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia oraz studentów studiów jednolitych na kierunku Fizjoterapia rozpoczynających lektorat w semestrze zimowym 2020/2021 r., którzy nie dokonali wyboru grup zajęciowych w dniach 28-29.09.

Zgodnie z nowym Regulaminem Studiów od tego semestru obowiązują nowe zasady zapisów na lektoraty z języków obcych.

  • 11, pkt. 7.: Zapisy na język obcy w ramach lektoratu odbywają się elektronicznie w systemie USOSweb w semestrze poprzedzającym semestr, w którym będą odbywać się wymienione zajęcia. Student, który nie dokona wyboru w terminie, zostaje przypisany do grupy przez koordynatora przedmiotu.

W I etapie został wybrany przedmiot, czyli język i poziom. Studenci, którzy nie dokonali wyboru na lektorat w tym etapie, zostali dopisani do języków automatycznie bez uwzględniania preferencji. Warunkiem utworzenia się grupy jest liczebność 18 osób. W przypadku nieutworzenia grupy, studenci zostali przeniesieni automatycznie na inny przedmiot.

W II etapie studenci dokonują wyboru konkretnych grup zajęciowych (dzień, godzina) w ramach wybranego wcześniej języka.

UWAGA: Studenci, którzy nie dokonają zapisu na lektorat w II etapie, zostaną dopisani do grup, w których zostaną wolne miejsca, losowo, bez uwzględniania preferencji.

Oba etapy odbywają się elektronicznie w systemie USOSWeb (sekcja „Kalendarz rejestracji”).