Pozytywna ocena PKA na kierunku Mechanika i budowa maszyn

Jest mi niezmiernie miło zakomunikować Państwu, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało pozytywną ocenę na kierunku Mechanika i budowa maszyn prowadzonym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Następna ocena programowa powinna nastąpić w roku akademickim 2022/2023.

Prodziekan ds. dydaktyki
dr hab. inż. Krystian Czernek, prof. PO

PKM

Stypendia kolumbijskie

Ambasada Kolumbii ma zaszczyt poinformować, że Kolumbijski Instytut Kredytów Edukacyjnych i Studiów Technicznych za Granicą - ICETEX - otworzył nabór na stypendia obejmujące bezzwrotną pomoc finansową cudzoziemcom zainteresowanym studiami specjalizacyjnymi, magisterskimi i doktoranckimi na uczelniach kolumbijskich.

Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej.

Obrona doktorska

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 19.06.2017 r. (poniedziałek) o godz. 12:00 w Sali Senatu Politechniki Opolskiej przy ul. S. Mikołajczyka 5, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej

mgra inż. Janusza KALISZA pt. „Wpływ strategii frezowania i nagniatania umacniającego powierzchni krzywoliniowych ze stopu aluminium na wybrane właściwości technologicznej warstwy wierzchniej”

Promotor:

  • prof. dr hab. inż. Wit GRZESIK Politechnika Opolska

Promotor pomocniczy:

  • dr inż. Krzysztof ŻAK Politechnika Opolska

Recenzenci:

  • dr hab. inż. Włodzimierz MAKIEŁA, prof. PŚk Politechnika Świętokrzyska
  • dr hab. inż. Anna ZAWADA-TOMKIEWICZ, prof. PKosz Politechnika Koszalińska

Z pracą doktorską i opiniami Recenzentów można zapoznać się w czytelni Biblioteki Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej przy ul. S. Mikołajczyka 5. 

Zapraszam zainteresowanych do wzięcia udziału w obronie i dyskusji nad rozprawą.

Recenzja - prof. Anna Zawada-Tomkiewicz
Recenzja - prof. Włodzimierz Makieła

DZIEKAN
Prof. dr hab. inż. Janusz Pospolita

Erasmus+ bliżej Ciebie – konferencja EPiC 2017

W dniach 15-18 maja na Politechnice Opolskiej odbędzie się dziesiąta edycja Erasmus Partnership Conference – EPiC 2017, której organizatorem jest Dział Współpracy Międzynarodowej. EPiC 2017 oraz European Robot Challenge (ERC 2017) organizowane są w ramach International Academic Week 2017.

W ramach EPiC naszą uczelnię odwiedzi przedstawiciele uczelni z różnych stron świata, a główna tematyka spotkań dotyczyć będzie rozwoju szeroko pojętej współpracy w ramach programu Erasmus+.

15 i 17 maja przedstawione zostaną prezentacje kilkunastu uczelni zagranicznych oraz spotkania z gośćmy zagranicznymi, na które serdecznie zapraszamy naszych studentów i pracowników!

Terminy prezentacji:

  • 15 maja (poniedziałek), godz. 11:00 – CeNaBiz (Aula), ul. Waryńskiego 4 ,
  • 17 maja (środa), godz. 11:00 – Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii (Aula P9a-2), ul. Prószkowska 76.

Dodatkowo wykładowcy zagraniczni poprowadzą cykl wykładów tematycznych dla studentów PO.

Oficialny program EPiC 2017.

Bezpłatne warsztaty dla studentów Wydziału Mechanicznego

Szanowni studenci!

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Opolu we współpracy z Wydziałem Mechanicznym PO przygotowało dla was ofertę bezpłatnych warsztatów z zakresu: kreatywności, asertywności i komunikacji interpersonalnej.

Szczegóły tutaj. Zapraszam do skorzystania z tej szczególnej oferty, dedykowanej właśnie Wam studentom naszego Wydziału.

warsztaty

Dr hab. inż. Anna Król, prof. PO
Prodziekan ds. współpracy i rozwoju Wydziału Mechanicznego