W dniu 26 kwietnia studenci I roku Wzornictwa Przemysłowego wraz z opiekunem dr Małgorzatą Futkowską w ramach nawiązanej współpracy z firmą Kronospan DSO Sp. z o.o. zostali zaproszeni na targi DremaSilesia 2019, które odbywały się w Sosnowcu pod hasłem „Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli jednostkowych oraz małoseryjnych". Targi DreamaSilesia to cykliczne, największe regionalne wydarzenie poświęconego tematyce obróbki drewna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była NOWOCZESNA KUCHNIA.

Głównym założeniem wyjazdu edukacyjnego było przybliżenie przyszłym projektantom jak w praktyce działa cyfrowa produkcja mebli skrzyniowych, która jak twierdzą organizatorzy wydarzenia, jest nieuniknionym elementem przyszłości. Studenci mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym procesem produkcji mebli zarówno małoseryjnych i jednostkowych. W trakcie towarzyszącego wykładu przygotowanego przez firmę InfoTEC, krok po kroku zaprezentowany został proces wytwarzania mebli. Zaczynając od projektu, przez kosztorys i produkcję, aż po gotowe meble, prezentacja przybliżała studentom jak korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i postępującej cyfryzacji procesu produkcyjnego można zwiększyć zyski i oszczędzić cenny czas.

Targi DremaSilesia był również doskonałą okazją, aby znaleźć inspirację, otrzymać porady eksperckie czy też wziąć czynny udział przy montażu mebli kuchennych, które firma Kronospan przy współpracy z firmą InfoTEC zaprojektowała, wyprodukowała, a następnie przekazała potrzebującej rodzinie.

Dr Małgorzata Futkowska