English version
CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A A A A

Jubileuszowy XXX Sympozjon Podstaw Konstrukcji Maszyn już za nami… Odbył się on w dniach 13-14 września 2021 r., po raz pierwszy w historii w trybie zdalnym.

Zapraszamy na krótkie podsumowanie, czyli jak to wyglądało w liczbach?

  • ponad 100 uczestników reprezentujących 21 uczelni i instytutów z całego kraju (wśród uczestników dostrzegliśmy również studentów naszego Wydziału!),

  • kilka firm, a wśród nich nasi partnerzy:
    • EC TEST Systems Sp. z o.o.,
    • RFWW „RAWAG” Sp. z o.o.,
    • Ifm ecolink Sp. z o.o.,

  • 72 referaty, a w tym:

3referaty plenarne, 49 sesyjnych, 20 plakatów,

z których większość, zgodnie z życzeniem autorów, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, zostanie opublikowana w monografii pokonferencyjnej wydanej przez nasz Dział Wydawnictw.

A nad wszystkim czuwał zespół z Wydziału Mechanicznego, głównie z Katedry Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn, pod egidą prof. Tadeusza Łagody (Przewodniczący) i dr inż. Roberta Owsińskiego (Sekretarz) w składzie: prof. Roland Pawliczek, mgr inż. Szymon Derda, mgr inż. Karolina Głowacka i mgr inż. Anna Kulesa.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem JM Rektora – prof. Marcina Lorenca oraz Komitetu Budowy Maszyn PAN i przy współpracy z Polskim Towarzystwem Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej w ramach dyscypliny inżynieria mechaniczna. Natomiast uroczystego otwarcia Sympozjonu dokonał JM Rektor – prof. Marcin Lorenc wraz z Dziekanem Wydziału Mechanicznego – prof. Grzegorzem Robakiem oraz Sekretarzem naukowym KBM PAN i jednocześnie Dziekanem Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej – prof. Anną Timofiejczuk.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom Sympozjonu za liczny udział i zaangażowanie!