DreamSpark

Dream Spark (dawniej MSDN Academic Alliance) to program przeznaczony dla studentów i pracowników naukowych, dzięki któremu mogą oni pozyskać darmowe legalne kopie niektórych programów firmy Microsoft. Są to niektóre systemy operacyjne, oprogramowanie biurowe czy użytkowe. Jest to niewątpliwie forma popularyzacji oprogramowania Microsoft, ale także szansa nieodpłatnego zapoznania się z ich różnymi programami.

ELMS (E-Academy License Management System) to serwis internetowy pozwalający na pobieranie oprogramowania z subskrypcji MSDN AA.

Przykładowe aplikacje, które można pobrać na stronie DreamSpark.

Jak uzyskać oprogramowanie poprzez system ELMS?

Dotyczy wyłącznie studentów i doktorantów Wydziału Mechanicznego PO

Aby założyć lub przedłużyć ważność konta w systemie ELMS należy przesłać z adresu e-mail w domenie  @student.po.edu.pl lub @doktorant.po.edu.pl na adres administratora systemu ELMS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) wiadomość o następującej treści:

Temat wiadomości: Konto w programie DreamSpark

Treść wiadomości:

- Imię i nazwisko
- Rok i kierunek studiów, specjalność, wydział
- Adres e-mail w formacie ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

  • Konta ważne są do końca roku akademickiego. Konta zakładane są do 7 dni roboczych.
  • Oprogramowanie może być wykorzystane wyłącznie do użytku domowego, niekomercyjnego !!!
  • Ważność konta wynosi 1.5 roku, po jej upływie należy napisać e-maila z informacją o przedłużenie.
Dotyczy pracowników Wydziału Mechanicznego PO
 
  • Pracownicy wydziału chcący zarejestrować się w programie DreamSpark powinniwysłać e-mail z prośbą o założenie konta w systemie na adres administratora (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) korzystając z konta pocztowego na serwerze uczelnianym!
  • Oprogramowanie może być wykorzystane wyłącznie do pracy naukowo-dydaktycznej tzn. niekomercyjnej i nie przynoszącej zysków finansowych !!!
  • Instalacja ww. oprogramowania może być przeprowadzona zarówno na komputerach domowych, laboratoryjnych jak i komputerach znajdujących się w pokojach pracowników na terenie PO.