Studiujesz i zdobywasz doświadczenie

Wiele mówi się o tym, że absolwent uczelni technicznej powinien posiadać doświadczenie w pracy praktycznej. Doświadczenie to nabywane jest głównie przez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych, realizacji prac przejściowych o tematyce przemysłowej oraz odbywanie praktyk i staży w przedsiębiorstwach. W tej zakładce znajdą Państwo oferty pracy, staży i praktyk skierowane głownie do studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej.
Przypominamy, że aktualne oferty można znaleźć także na stronach WWW Akademickiego Biura Karier.

Dla przedsiębiorców

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą oferującym dobrą pracę, miejsce do odbycia stażu czy praktyki lub pomysły na ciekawe prace dyplomowe, skontaktuj się z nami lub po prostu wypełnij formularz i wyślij go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel: +48 77 449 8428)

Nowa specjalność na studiach drugiego stopnia, prowadzonych w trybie niestacjonarnym na kierunku Inżynieria Środowiska. Od kilku lat z powodzeniem prowadzona jest także na studiach stacjonarnych.

KARIERA

Podczas trzysemestralnych studiów magisterskich absolwent otrzyma wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu projektowania i eksploatacji instalacji sanitarnych, ogrzewczych oraz wentylacyjnych. Ponadto otrzyma wiedzę z zakresu technologii proekologicznych, organizacji robót instalacyjnych oraz odnawialnych źródeł energii i ich zastosowania w obszarze studiowanej specjalności.

Dzięki ukończeniu tej, bardzo pożądanej na rynku pracy, specjalności absolwent uzyskuje dostęp do szerokiego rynku pracy szczególnie tam, gdzie ważna jest wiedza z zakresu instalacji sanitarnych i cieplnych, a szczególnie w przedsiębiorstwach ciepłowniczych i wodociągowych oraz biurach projektowych. Wiedza i umiejętności, jakie pozyska podczas studiów, powoduje, że jej absolwent będzie bardzo dobrze przygotowany do pełnienia wielu bardzo ważnych funkcji w przemyśle i gospodarce komunalnej. Posiadane umiejętności będą przydatne również w pracy samorządowej np. w zarządzaniu gospodarką mieszkaniową a także w prowadzeniu własnej firmy w branży instalacyjnej. Jest to specjalność świetnie przygotowująca do ubiegania się o uprawnienia instalacyjne bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, a także w zakresie konstrukcji budowlanych.

Specjalność Instalacje sanitarne, cieplne i wentylacyjne nie tylko dostarcza gruntownej i aktualnej wiedzy, przekazuje i doskonali praktyczne umiejętności ale także „uczy jak się uczyć” w celu zdobywania kolejnych kompetencji zawodowych.

Jak zostać studentem?